SAVEBOX HOME

Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost. Přesně to je SAVEBOX Home.

Elegantní, kompaktní, přitom ale vysoce funkční a výkonná jednotka, kterou ve vašem domě snadno zavěsíte na stěnu a díky svému provedení v jedné skříni nebude překážet.

V jejím nitru fungují jak vlastní baterie typu LiFePo4, tak i hybridní měnič a nabíječ společně se všemi jistícími a spínacími prvky – není proto nutné jako u mnoha jiných konceptů dále už nic dokupovat a doplňovat.

Energie, která se v zařízeních SAVEBOX akumuluje, může být distribuována přesně dle rozhodnutí konkrétního majitele. Ten se tak může svobodně rozhodnout, jak s nashromážděnou energií naloží a jak ji využije. Vše je pak řízeno sofistikovaným systémem bez nutnosti cokoliv neustále nastavovat.

V domácnostech se takto „nasbíraná“ energie nejčastěji využívá k běžnému domácímu provozu – jedna jednotka SAVEBOX Home vám tak pomůže bez problému „nakrmit“ celodenní provoz vašeho rodinného domu a základních spotřebičů (varná konvice, televize, stolní počítač, notebook, pračka,..)

SB HOME TECHNICKÁ DATA CZ.PDF

SAVEBOX HOME JE KLÍČ K BUDOUCNOSTI

Koncepce jednotek umožňuje postupné rozšiřování. I vzhledem k relativní finanční náročnosti jsme navíc celý koncept pojali tak trochu jako stavebnici. Při pořízení nejmenší varianty s malou fotovoltaickou elektrárnou lze systém postupně, krok za krokem dle potřeby rozšiřovat. Přidáváním dalších bagteriových bloků se tak můžete brzy dostat z původních 4,5kVAh až k sestavení velké, výkonné fotovoltaické elektrárny s vysokou kapacitou akumulátoru.

Jednotky DAVEBOX HOME umožňují práci v tzv. „clusteru.“ Lze je propojit a synchronizovat takovým  způsobem, že se chovají jako jedna velká, jednolitá jednotka. Takto je možné připojit až 3 zařízení paralelně na jednu fázi nebo sestavit třífázový systém až s 9 zařízeními. Vzhledem ke společnému DC obvodu se všechny jednotky chovají jako jeden velký akumulátor.

VÝPADKY ELEKTRICKÉ SÍTĚ UŽ NEJSOU STAROSTÍ!

SAVEBOX Home sice většinou pracuje ve spolupráci s elektrickou sítí, svůj potenciál vám ale ukáže i při výpadcích elektrické energie a jeho následném zapojení do ostrovního režimu.

Zařízení se v sotva zaznamenatelném momentu do tohoto režimu automaticky přepne a ihned začne do všech spotřebičů dodávat energii z akumulátorů namísto nefungující elektrické sítě, podobně jako velký záložní zdroj UPS. Svítí-li navíc slunce, můžete plně využívat i nabíjení akumulátorů energií z fotovoltaické elektrárny.

JDE TO I BEZ ELEKTRICKÉ PŘÍPOJKY!

Pokud není objekt k elektrické síti připojen, je nejvhodnějším způsobem její nahrazení elektrocentrálou. SAVEBOX Home můžete v takovém případě přepnout do režimu „spolupráce s centrálou.“ Běžný provoz je pak pokryt tím, co dodá fotovoltaická elektrárna. V případě nedostatku energie funguje elektrocentrála jako záložní zdroj. Energie z ní pak proudí přímo do spotřebičů, ale stále přes jednotku SAVEBOX Home. Nadbytek energie je využit pro nabíjení akumulátorů, naopak nedostatek energie je podpořen energií z akumulátorů SAVEBOX Home. Díky tomu je zaručena vysoká efektivnost provozu – elektrocentrála je v provozu pouze tehdy, kdy je nedostatek energie vyrobené sluncem. Navíc má během chodu optimální zátěž a tedy i maximální účinnost.

SAVEBOX Extender

SAVEBOX Extender je zařízení pro zvýšení kapacity akumulátoru systému SAVEBOX Home. Zvyšuje kapacitu akumulátoru v systému o dalších 10,5 kVAh. V jednom systému jich může být zapojeno maximálně 9ks. V zařízení je osazen nabíječ pro připojení fotovoltaických panelů.

Akumulátory                                         LA3016, LiFePO4 long life

Životnost akumulátorového úložiště v cyklech (95% DoD)          >6000 cyklů

Rozměry (V x H x S)                              1400 x 300 x 650 mm

Krytí                                                            IP20

Provozní teplota                                     0 °C až +40 °C

Maximální počet zařízení v jednom systému     9

Chlazení                                             vzduch, aktivní s regulací výkonu kapacita akumulátoru (kVAh)                                           11,3 3,5

NFC                                                   možnost načtení aktuálního stavu jednotky telefonem

Koncepce jednotek umožňuje postupné rozšiřování. Vzhledem k relativní finanční náročnosti jsme navíc celý koncept pojali tak trochu jako stavebnici. Při pořízení nejmenší varianty s malou fotovoltaickou elektrárnou lze systém postupně, krok za krokem rozšiřovat. Přidáváním dalších bateriových bloků se tak můžete brzy dostat z původních 4,5kVAh až k sestavení velké, výkonné fotovoltaické elektrárny s vysokou kapacitou akumulátoru.

SB EXTENDER TECHNICKÁ DATA CZ.PDF

AKUMULÁTOR TECHNICKÁ DATA CZ.PDF